Affiliate nedir? Nasıl Para kazanılır?

Affiliate yani Satış ortaklığı ile firmaların ürün tanıtımlarını yaparak nasıl para kazanılır hangi firmaların affiliate programı var? Affiliate ile ilgili merak edilenler yazımızda.

 

Yine E-Ticaretin bir türü olarak Affiliate ürün satışında Firmaların üretimini yaptığı ürünleri internet üzerinden üye olarak Satış ortağı sıfatıyla aracılık yaparak ve tavsiye ederek sattılan ürünlerden alacağınız komisyonla gelir sağlayabileceğiniz bir seçenek.

Affiliate ürün satışını, kuracağınız web sayfasının yanı sıra son dönemde sıkça kullanılan sosyal medya platformlarıyla yada yakın çevrenize birebir olarak doğrudan tavsiye ile satış yapabileceğiniz bir ürün satış sistemi.

Affiliate yoluyla, Sağlıklı yaşam ürünleri, kozmatik ve güzellik ürünlerinden evde sürekli kullanılan tüketim malzemelerine ve internet üzerinden verilen hizmetlere kadar çok geniş bir yelpazede ürünler bulunmakta. Bunlardan kendinize göre en kolay satışını yapabilecekleriniz seçerek ve sitenizde bu ürünler hakkında yorum yapıp tavsiye ederek bu işe başlayabilirsiniz.

Affiliate veren firmalar hangileri?

Affiliate veren firmalar aslında çok fazla var affiliate çoğu firmanın satışlarını arttırmak için kullandığı bir pazarlama şekli ve bir çok kişi ve şirkette bu affiliate ortaklığı ile kazanç sağlıyor iki taraf içinde kazançlı bir satış sistemi. Peki hangi firmalarla affiliate yani satış ortaklığı kurmalısınız. Tabii ki güvenilir bir firma bulmak lazım yoksa çalışmalarınız boşa gider, satış yapar ve ödemenizi alamazsanız bu sizi bu işten soğutabilirde.

Size tek bir firma önereceğim aslında bu firma kendi affiliate programı yok affiliate programı olan firmalarla kişileri bir araya getiren bir platform böylece tek bir yere üye olarak platformda bulunan 200 üzerindeki affiliate programına katılma fırsatınız oluyor. Almanya merkezli Admitad adındaki bu platforma üye olup affiliate program listesinden kendinize uygun olanlara başvuru yapabilirsiniz.

Admitad ile böylece tek tek affiliate üyelikleriyle uğraşmamış tüm gelirlerinizi istatistikleri tek yerden görüyorsunuz. ödemeniz tek noktada birikiyor böylece Tek bir platformdaki alt limiti beklemek yerine bir kaç programdaki gelirinizi birleştirerek daha çabuk alt sınıra ulaşabiliyorsunuz.

Admitad‘ta hangi firmalar var derseniz Dünyaca ünlü online alışveriş sitelerinden Nike, Reebook gibi spor ürünleri firmalarının üstelik Türkiye’ye özel affiliate programları mevcut. zaten bilinen markalar olduğu için satış yapmanızda çok kolaylaşacaktır.

Ancak özellikle dikkat edilmesi gereken nokta bu programlara başvuru yaparken sitenizin hazır durumda en azından günlük takip edilen ziyaret edilen bir seviyede olması gerekli çünkü zaten popüler olan markalar daha açılalı yarım ve kimsenin ziyaret etmediği sitelere başvuru onayını reddedebiliyor ve red aldığınızda tekrar başvuru şansınız yok. Bu sebeple siteniz tam hazır olmadan ve başvuru yapacağınız programdaki firmanın hitap ettiği kitleye yönelik bir site içeriğiniz yoksa başvuru yapmayın.

Admitad sitesini ziyaret etmek ve kayıt olmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın