Leşle beslenen hayvanlar neler?

Zor şartlarda yaşayan bazı hayvan türleri avlayacak başka bir hayvan bulamadıklarında aç kalmamak için kendilerinin avlayamayacağı hayvanların doğal yollarla yada başka hayvanlarca avlanması sonucu ölen hayvanları yemesiyle başlamıştır. Hangi hayvanlar bu guruba girer sizin için araştırdık.

Devam

Dünya’nın Yedi Harikası

Tüm dünyaca bilinen, tüm zamanların en mükemmel insanlarda hayranlık uyandıran ancak günümüzde sadece bir tanesinin ayakta olduğu bu eserleri bilmeyenler yada en azından bir kısmını bilenler için tanıtmak istedik. İşte Dünya’nın yedi harikası.

Devam

20 Kasım: Çocuk Hakları Günü

Dünya Çocuk Hakları Günü evrensel bir nitelik taşımaktadır. 18 yaşın altındakileri kapsayan bu haklar, bazı temel başlıklardan oluşmaktadır. Çocuk hakları nelerdir? Çocuk hakları günü nedir? yazımızda.

Devam

19 Kasım: Dünya Erkekler Günü

19 Kasım Dünya Erkekler Günü olarak kutlanıyor. Kadınlar Günü kutlanırken Erkekler Günü olup olmadığını hep merak ediliyordu. Her sene 19 Kasım’da 60’dan fazla ülkede kutlanan Dünya Erkekler Günü nedir, neden kutlanır?

Devam

10 Kasım ve Anıtkabir’in Hikayesi

Anıtkabir, Atatürk’ün ölümü sonrası kendisine duyulan sevgi ve saygıyı ifade etmek ve temsil ettiği değerleri hatırlatıp yaşatmak üzere yapılan görkemli bir anıt mezar. Mimari projesi uluslararası bir yarışmayla seçilen Anıtkabir, bir anıt mezar olmanın ötesinde cumhuriyetin önemli simgelerinden biri olarak da kabul ediliyor.

Devam

8 Kasım: Dünya Radyoloji Günü

Alman fizikçi Prof. Dr. Wilhelm Conrad ROENTGEN‘in, X-ışınlarını keşfettiği ve insanlığın hizmetine sunduğu çok anlamlı bir gün olan 8 Kasım Dünya Radyoloji Günü’nü bilimsel ve sosyal etkinliklerle kutlanacak. Bu özel günün anlamı ve önemi nedir yazımızda sizler için paylaştık.

Devam

Gülse Birsel kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Aktüel Dergisi’nde gazeteciliğe başlayan Gülse Birsel senaristlik ve oyunculuk da yapıyor. Sinema ve televizyonculuk kariyerindeki başarısı kadar bu güne kadar çıkarmış olduğu birçok kitapla da dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Gülse Birsel’in hayatı.

Devam