Bungalov evi nedir? nerelerde bulunur?

Son zamanlarda özellikle milli park ve doğa turizmi bölgelerinde bulunan bir tür ağaç ev olan bungalov nedir? sizin için araştırdık.

Bungalov ev nedir?

Müstakil konut tiplerinden olan bungalov ev, tek katlı ahşap yapıdan meydana gelen evleri ifade ediyor. Özel olarak tasarlanabilen bungalov evleri, 2 katlı olarak da inşa edilebiliyor. Bu evlerin giriş kısımlarında bir balkona yer veriliyor.

Bungalov evler Türkiye’de son zamanlarda tatil bölgelerinde yaygınlaşan yeni bir akım olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu bungalov evler, hem fiyatlarının uygun olması hem de insanların doğa ile iç içe tatil imkanı sağlaması açısından oldukça talep görmektedir.

Bungalov evleri nerede?

Bungalov evlerine genellikle doğa ile iç içe olan bölgelerde bulunuyor. Örneğin, Karadeniz, Ege ve Akdeniz bölgelerinde söz konusu bungalov evlerine sıkça rastlanıyor.

Tatil merkezi olarak tercih edilen bungalov evlerinin yer aldığı tesislere değinmek gerekirse, birkaç örnek aşağıda sıralanmıştır.

 • Trabzon – Uzungöl
 • Antalya – Olimpos
 • Bolu – Kartepe
 • Şile – Ağva

Bungalov evleri fiyatları yer aldığı bölge, verilen hizmetler, konumu, büyüklüğü gibi özelliklere göre değişkenlik gösteriyor.

Bungalov evlerde tatil yapmak istediğiniz takdirde ise, gidilen bölge ve verilen hizmet kıstas alınarak değişen fiyatlarla birlikte; ortalama olarak 2 kişilik bir bungalov evin gecelik konaklama fiyatı 2019 yılı itibari ile 250- 400 TL arasında değişkenlik gösterebiliyor.

One thought on “Bungalov evi nedir? nerelerde bulunur?

 • Eylül 24, 2019 tarihinde, saat 1:45 pm
  Permalink

  merhaba sayın admin site için teşekkür ederim 🙂

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın