Dünya’nın en pahalı alkollü içkileri neler?

Herkes alkollü içkilere sürekli gelen zamlardan şikayetçi peki en pahalı içkiler hangileri? Bu listeyi gördükten sonra diğerleri size ucuz görünmeye başlayabilir. Aşağıda belirtilen alkollü içeceklerin ve rakamların listesi web’deki çeşitli kaynaklardan derlenmiştir . Bunlar dünyanın en pahalı 20 alkollü içeceği.

Salvatore Calabrese Kokteyli – 8.316 Dolar

Dünyanın en eski kokteyli ünvanı ile Salvatore’s Legacy, Playboy London’un tercih ettiği ev içeceğidir. Bu kokteyl efsanevi barmen’in kendisi Salvatore Calabrese tarafından yapılır.Dört ana malzemeyi harmanlayıp karıştırıyor: 1778 Clos de Griffier Vieux Cognac, 1770 Kümmel Likörü, 1860 dolaylarında Dubb Orange Curaçao ve 1900’lerin başlarından biraz Angostura bitter. Bu sadece zarif ve pahalı bir kokteyl değil, aynı zamanda harika bir deneyim de sağlar!

Winston Kokteyli – bardak başına $ 12,790

Çizelgeleri dünyadaki en pahalı alkollü içeceklerden biri haline getiren Winston Cocktail, yalnızca bir Avustralya barmeninden alınabilir. İçki, Grand Marnier Quintessence gibi, dünyanın en pahalı likörlerine sahiptir.

Fiyatın önemli bir nedeni, kullandığı konyakın son derece sınırlı olmasıdır, bu yüzden içkinin tadını çıkarmak için belirli müşterilere sunulmaktadır. Kokteyl, içmeye hazır olduğunda üfleme cam gibi görünmesi ile ünlüdür!

Pırlanta Her Zaman Martinidir – 18.000 $

Elmaslar senin işinse, bundan zevk alacaksın. Bu martini sıradan görünebilir, ancak gri kaz ve kireç infüzyonlu kokteyl, ekstra bir dokunuş olarak bir karatlık elmas içeriyor! Evet, doğru, doğru duydunuz… içkinizde gerçek bir elmas! Şu anda, yalnızca Tokyo’daki Ritz-Carlton‘da alabilirsiniz.

Legacy By Angostura – 25.000 Dolar

Listemizdeki en pahalı rom, Angostura‘dan Legacy‘ye gidiyor. Markanın diğer koleksiyonlarından yedi özel rom karışımından yapılmıştır. Angostura, “Angostura Rom’un nihai ifadesini” yaratmaya başladı. Marka, şimdiye kadarki en iyi yudumlanan rom olduğu fikriyle bir rom yapmak istedi! 25.000 $ ve senin! 

Ruby Rose Kokteyli – 40.000 Dolar

Listemizdeki bir sonraki kokteyl muhteşem görünen Ruby Rose! Tek başına içmek isterseniz, malzemeleri bilmek yetecektir. Nar suyunu, Hangar One Votka’yı, St. Germain likörü, portakal suyunu ve gül suyunu kullanarak kolayca kendiniz yapabilirsiniz. Bununla birlikte, biraz daha heyecanlanmak istiyorsanız, üstüne dört karatlık bir yakut koyun ve kendinize 40.000 dolarlık bir kokteyl yapın!

Chateau D’Yquem – 130.000 ABD Doları 

2011’de bu klasik konyak 1855 Chateau D’Yquem dünyadaki en pahalı beyaz şarap şişesi haline geldi ve o zamanki Guinness Dünya Rekorunu kırdı. Artık normal bir şaraptan ziyade tarihi bir eser olarak görülüyor, tamamen içilmez olduğu ya da en azından istemeyeceğiniz bir şarap. Bununla birlikte, pahalı alkollü içkiler mevzu bahis olduğunda, bunun 130.000 $ fiyat etiketikoymak için yeterli geçmişi var!

Johnnie Walker tarafından Diamond Jubilee – $165.000

En pahalı alkollü içkiler listemizde Johnnie Walker‘ın bu Diamond Jubilee Viski’si de var. Johnnie Walker, dünyadaki en pahalı içeceklerden bazılarıyla tanınıyor. Diamond Jubilee serileri, Kraliçenin İngiltere’deki 60. taç giyme yıl dönümünü kutlamak için yaratıldı ve Johnnie Walker tarafından yaratılmış en iyi viski olarak kabul edildi. Şişe, Baccarat kristal mahfazalarından yapıldığı ve yarım karatlık bir pırlanta ile kaplandığı için biraz kredi çekip bu Cuma gecesi 165.000 dolarınızı hazırlayın!

Remy Martin’den Black Pearl Louis XIII Yıldönümü Sürümü – $165,000

Sıradaki Remy Martin Black Pearl Louis XIII. Bu, şu anda en pahalı likörüdür, çünkü içerdiği bileşenlerin bazıları 100 yaşın üzerindedir! Şişeler, şaşırtıcılığı korumak için şaşırtıcı derecede az sayıda yapılır ve hepsi değerli taşlarla süslenir. Ayrıca, gizli bir kasada saklandıkları düşünülen özel bir teknik ve süreç kullanılarak imal edildiler. 

Penfold Ampo – 170.000 $

Penfolds Ampo listemizdeki en çarpıcı şişelerden biridir. Elleri şişmiş ve bir cehennem etkisi yaratıyor, bu da kesinlikle çılgın fiyat etiketini haklı çıkarmaya yardımcı oluyor! Gezegendeki bu pahalı şarabın sadece on iki el yapımı şişesi var, hepsi ayrı ayrı numaralandırılmış ve hepsi Güney Avustralya’nın en iyi ustaları tarafından üretildi. 170.000 $ ‘ı teslim ettiğinizde, projenin baş şarap üreticisi tarafından imzalanan bir sahiplik ve Orijinallik sertifikası alacaksınız!

Bombay’dan Safir Vahiy – 200.000 Dolar

Dünyanın en tanınmış cin şişelerinden biri, Londra’nın en tanınmış cin şirketi olan Bombay‘dandır. Bununla birlikte, bir adım daha ileri gitmeye ve Safir Vahiy olarak adlandırılan sınırlı sayıda bir seri oluşturmaya karar verdiler. 200.000 $ verdiğinizde, Baccarat kristali, pırlanta ve safirden yapılmış, şirketin şimdiye kadar ürettiği en iyi cinle doldurulmuş, mücevher şeklinde bir şişe alacaksınız. Cin tadını çıkardıktan sonra, şişeyi yeniden satabilir veya etkileyici bir ev süsü olarak tutabilirsiniz!

Dalmore 62 – 215,000 Dolar

Bu, biraz gizemli, çünkü kimse adını nereden aldığını veya tek maltı bu kadar pahalı kılan süreci bilmiyor. Sadece 12 şişe üretildi, bu nedenle sınırlı sayıda olması fiyatta büyük rol oynuyor. İlginç bir şekilde, halka açık olarak bilinen son şişe aslında Singapur havalimanından satın alındı. Oraya nasıl geldi, kimse gerçekten bilmiyor, ama isimsiz alıcı kesinlikle ortalığı ayağa kaldırdı, bu kesin. 

Armand de Brignac Midas – 265.000 Dolar

Rapçiler ve spor yıldızları tarafından çok ünlü ve popüler olan Armand de Brignac Midas, dünyanın en pahalı şampanyasıdır! Yaklaşık 30 yıl yaşlandı ve kendine özgü lezzetini elde etmek için en iyi üzümlerin bazılarını kullanıyor. Bununla birlikte, dünyadaki en pahalı içeceklerden biri ve altın renkli bir şişesi olduğu için popülaritesinin artmasına yardımcı olması muhtemeldir. 

1945 Romanee-Conti Şarabı – 558.000 $

Romanee-Conti koleksiyonlu şarapların kralı oldu ve 1945 en değerli bağbozumu olarak kabul edildi. 1945’te sadece 600 şişe ürettiler, bu da önemliydi çünkü bu, üzümlerini değiştirmeden önceki yıldı. Şarap, Sotheby’s ile satılıyordu ve “konsantre ve egzotik, görünüşte sonsuz gücü olan – kendisiyle barışık bir şarap” olarak nitelendirdiler. Bu şişeye sahip olduğunuzda neden 558.000 $ ‘a satıldığını anlamak kolaydır.

Lalique’de 64 Yaşındaki Macallan – 625,000 Dolar

Sırada Dünyadaki en pahalı viski geliyor: Macallan 64 Yaşındaki Lalique. Aslında rekor kırmak için yapıldı, bu yüzden bir fahiş fiyat etiketi olması şaşırtıcı değil. Macallan yüksek kaliteli tek maltlı viski ürettiği için ünlüdür, bu yüzden bu zorluğa girmeye karar verdiklerinde, hepsine girmeleri şaşırtıcı değildir. Sadece dört şişe üretildi ve şişenin işçiliği ile birleştirildi ve bu içeceği bu kadar pahalı yapan şeydi. Görünüşe göre, her bir şişe saf, elle kesilmiş kristalden yapılmış ve içinde herhangi bir likör olmadan 25 kilo ağırlığında.  

Mendis Coconut Brandy VS – 1 Milyon Dolar

Hindistancevizi içeceklerle her zaman iyi gider, ancak Mendis hindistancevizinden yapılmış bir brendi yarattı, bu yüzden bu kadar yüksek bir fiyat getirmesi şaşırtıcı değil! Her bir şişe Mendis Meclisi kurucusu WM Mendis tarafından numaralandırılmış ve imzalanmıştır. Ancak benzersizliğine ve sınırlı sayılarına rağmen, bir şişe alkol için 1 Milyon Dolar kesinlikle ve kesinlikle saçma! 

Diva Votka – 1 Milyon Dolar

Tamamen farklı bir şey arıyorsanız ve tadı veya parayı gerçekten önemsemiyorsanız, Diva Vodka sizin için olabilir. Bu, dünyada geleneksel şekilde filtrelendikten sonra değerli taşlardan filtrelenen tek Votka. Bundan sonra, şişenin ortasından geçen bir cam tüp içinde bir sürü Swarovski kristali bulunan bir şişeye dökülür. Bunun dışında, bir şişe votka için 1 Milyon dolar ödüyorsun, ki bu da diğer kaliteli markalarla aynı tad olabilir ama kimin umrunda, değil mi? Ödeyebilirseniz, neden olmasın?

Russo-Baltique Votka – 1,35 Milyon Dolar

Listedeki bir sonraki en pahalı alkollü içki ise Russo-Baltique Vodka. Bir şişe için $ 1.35 Milyon dolar harcamak ve satın almak için Votkayı gerçekten sevmeniz gerekecek. Şişeler eski model otomobillere benzeyecek şekilde yapılmıştır ve her bir şişe üstü, işlemeli elmaslarla% 100 saf altından yapılmıştır. Endişelenmeyin, bir Rus milyarder veya oligark olmadıkça, çılgın pazarlama kampanyalarının hedefli olmazsınız veya internet reklamlarında görmezsiniz. Sadece yukarıda belirtilen hedef pazarlara yöneliktir, çünkü bunu karşılayabilecek tek kişiler onlar!

3. Henri IV Dudognon’dan Kültürel Miras Konyak Grande Şampanya – 2 Milyon Dolar

Büyük bir maliyeti olan ve 2 Milyon Dolara mal olan bu miras konyaktır.  Konyak 100 yıl boyunca yaşlandı ve şişe 24 ayar altınla kaplandı, bir platin kasaya yerleştirildi ve elmaslarla kaplandı. Savaştan sonra bir orta çağ Kralı’na, bir teslimiyet belirteci veya sadece savaş ganimeti olarak verilecek bir şeye benziyor.

Tekila Ley. 925 – 3.5 Milyon Dolar

Bu tekila ancak henüz satın alınmadı. Şişedeki 6,400 farklı pırlantanın tekilanın tadını iyileştirmeye yardımcı olduğunu iddia ediyorlar, bu yüzden satın almanın bu kadar pahalı olması bu yüzden. Ancak, hala satılmamış olarak duruyor, gelecekte daha az paraya satılabilir, sadece beklemek ve görmek zorunda kalacağız. Ama şimdilik, dünyanın en pahalı ikinci alkollü içeceği olarak kalıyor!

Billionaire Vodka – 3.7 Milyon Dolar

Bir numaralı içkinin “Billionaire” adını taşıyan bir marka olacağı açıktı, değil mi?  Billionaire (Milyarder) Vodka da aynısını yaptı. “Kral olmak iyidir” sloganıyla Billionaire Vodka, alkollü içeceği tamamen elle ve tamamen talep üzerine üretiyor. Her bir şişe çok gizli bir Rus tarifi kullanır ve münhasırlığı sağlamak için küçük mikro gruplar halinde yapılır.  Beş litrelik dev şişe yaklaşık 3.000 elmas ve Swarovski kristalleri ile kaplandı ve Leon Verre tarafından tasarlandı. Milyarder Votka, dünyanın en pahalı alkollü içeceğidir!

One thought on “Dünya’nın en pahalı alkollü içkileri neler?

  • Eylül 27, 2019 tarihinde, saat 6:47 am
    Permalink

    elmas pırlanta koymasalar bu kadar pahalı olmaz hadi eski olanlara bir şey demiyorum da votkaya milyon dolar verilir mi

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın