İnternetten evde çalışarak para nasıl kazanılır?

Günümüzde artık neredeyse tüm işlerimizi İnternet üzerinden yapmaktayız, İnternet hayatımıza bu kadar girmişken bu yolla para kazanmakta artık zor değil hazırladığımız rehberle sizde İnternet’ten para kazanmaya hemen başlayabilirsiniz.

İnternetten nasıl para kazanacağınızı, konuların detaylı açıklamaları için yazı içinde vereceğimiz linklerle kısaca başlıklarla değineceğiz. Yazımızda kendinize uygun olduğunu ve yapabileceğinizi düşündüğünüz alanlardaki alt başlıkları daha detaylı bilgileri vereceğimiz linkleri inceleyerek öğrenebilirsiniz.

İçerik listesi

Web sitesi ile para kazanma yöntemleri

Bir web sitesi kurmak dışında yapılabilecek altarnatif işler

Web sitesi ile para kazanma yöntemleri

web sitesi üzerinden para kazanmak internetten para kazanma yollarının en başında geliyor. bunun için ister ücretsiz blog sayfaları açabilir yada daha profesyonel olarak yapmak için kendi web sitesi alan adını alarak bir site kurabilirsiniz.

Acun Ilıcalı bile medya patronu olmadan önce acunn.com adında bir güncel haber sitesi ve sekiz.com adında giyim üzerine satış yaptığı bir e ticaret sitesi açmıştır. Peki web sitesi ile nasıl para kazanacaksınız?

Blog Siteleri ile reklam alarak para kazanın

İnternetteki sitelerin büyük çoğunluğu bu blog sitelerinden oluşuyor internette gezen insanlar için faydalı makalelerin ve bilgilerin paylaşıldığı bu blog sitelerine binlerce kişi tıklıyor. kendi ürünlerinin tanıtımını yapmak isteyen firmalardan yada internetteki aracı konumda bulunan reklam şirketleri vasıtasıyla sitelerinde reklam yayını yapan bu blog sayfalarından bir tane de siz açabilirsiniz.

internet kullanıcıların en çok takip ettiği spor, gezi, yemek gibi popüler başlıklar hakkında yada kendinizi yetiştirdiğiniz bilgi sahibi olduğunuz daha özel konular hakkında, fikirlerinizi ve deneyimleriniz paylaşabilir ve sizin deneyimlerinize ilgi gösteren ve yazılarınızı takip eden bu İnternet kullanıcılarına reklam ve satış ortaklığı (Affiliate) yaptığınız ürünlerin tanıtımını yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

Kolayca bir kaç adımda bir blog sitesi nasıl kurulur buradaki yazımızı okuyun.

Online dizin hizmeti ile para kazanın

Bu yöntem ile kurduğunuz web sitesi popüler hale geldiğinde, sitenizde bir alan açarak sitenizde ilanlarını, yazılarını yayınlamak isteyen internet kullanıcılarına yönelik ekstra bir hizmet olarak kullanabilir ve para kazanabilirsiniz.

E-Ticaret siteleri ile para kazanın

Gelişen internet hizmetlerinden biri olan E-Ticaret artık herkes tarafından yaygın olarak kullanılmaya başladı ve cadde üzeri dükkan sahibi olmadanda internet üzerinden bir çok ürün satışı yapılabilmekte. Sizde açacağınız bir E-Ticaret sitesiyle internet üzerinden satış yaparak para kazanabilirsiniz.

İnternette E-Ticaret sitesi kurmakta çok kolaylaştı bir wordpress bloğu üzerine kolayca E-Ticaret özellikli bir tema yükleyerek kendi satış sitenizi İnternet kullanıcılarının hizmetine sunabiliyorsunuz.

Kolayca bir kaç adımda E-ticaret sitesi nasıl kurabilirsiniz buradaki yazımızı okuyun.

Affiliate (Satış ortaklığı) ürün satışı ile para kazanın

Yine E-Ticaretin bir türü olarak Affiliate ürün satışında Firmaların üretimini yaptığı ürünleri internet üzerinden üye olarak Satış ortağı sıfatıyla aracılık yaparak ve tavsiye ederek sattılan ürünlerden alacağınız komisyonla gelir sağlayabileceğiniz bir seçenek.

Affiliate ürün satışını, kuracağınız web sayfasının yanı sıra son dönemde sıkça kullanılan sosyal medya platformlarıyla yada yakın çevrenize birebir olarak doğrudan tavsiye ile satış yapabileceğiniz bir ürün satış sistemi.

Affiliate yoluyla, Sağlıklı yaşam ürünleri, kozmatik ve güzellik ürünlerinden evde sürekli kullanılan tüketim malzemelerine ve internet üzerinden verilen hizmetlere kadar çok geniş bir yelpazede ürünler bulunmakta. Bunlardan kendinize göre en kolay satışını yapabilecekleriniz seçerek ve sitenizde bu ürünler hakkında yorum yapıp tavsiye ederek bu işe başlayabilirsiniz.

Affiliate sistemiyle ürün satışı yapan firmaları ve nasıl tanıtım yapacağınızı öğrenmek için bu yazımızı okuyun.

İş bulma sitesi ile para kazanın

İş bulma siteleride günümüzde popüler hale gelmiş durumda. Sizde iş verenlerin ilanlarını yayınlayacağı ve internet kullanıcılarının siteniz aracılığı ile bu ilanlara başvuru yapmaları için aracılık yapabilir ve sitenizi kullanım karşılığı ücret alabilir ve para kazanabilirsiniz.

sizinde Linkedin yada kariyer.net ve yenibiris.com gibi popüler ve ücretli hizmet veren bir iş bulma sitesi kurmamanız için hiçbir sebep yok ancak tanınan ve tercih edilir bir site olması zaman alacaktır.

E-posta bültenleri ile para kazanın

Web site içeriklerinizi sürekli siteniz üzerinden ziyaret ederek takip etmek yerine bültene abone olarak e-posta bülteni aracılığı ile almak isteyen kullanıcılara ulaştırabilir ve bu abonelerinize içerikle beraber dijital ürün ve hizmet satışı yapabilir, reklam yayınlayarak affiliate ve sponsor tanıtımları yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Reseller Web Hosting satışı ile para kazanın

hemen hemen her hosting firmasında bulunan Reseller hosting paketi ile büyük donanım yatırımları yapmadan hosting yani site barındırma alanı satışı yapabilirsiniz. Hosting firması tarafından normalde son kullanıcılara verdiğinden çok düşük fiyatlarla daha geniş alan ve özelliklere sahip hosting alanını alarak kuracağınız hosting sitesi üzerinden web sitesi sahibi olmak isteyenlere bölerek yeniden satabilir ve bu şekilde para kazanabilirsiniz.

Bir web sitesi kurmak dışında yapılabilecek altarnatif işler

Kendi e-kitabınızı yayınlayarak para kazanın.

Amazon‘un E-Kitap hizmeti Kindle Türkiye’de de satışa çıktı ve Türkçe içerikli kitaplar yazarak burada yayınlayabilir ve telif hakkı geliri elde edebilirsiniz. Tabii ki global çapta bir uygulama olan ve Türkiye’deki kitlesinin sınırlı olduğunu düşünürsek iyi bir içeriğe sahip olmalı daha geniş kitleler için ise İngilizce olması sizin için çok daha yararlı olacaktır.

Freelancer yani serbest çalışarak hizmet satışı ile para kazanın

Sahip olduğunuz yetenekleri online internet üzerinden freelancer siteleri aracılığı ile kullanıcılara sunarak para kazanabilirsiniz. Upwork, Freelancer ve Guru gibi dünya çapında freelancer çalışanlara iş imkanı sunan sitelerden elbette Türkiye’deki freelancerların iş çıkarması zor olacaktır, onun için Türkiyedeki freelancerlara en az bu dünya çapındaki siteler kadar iyi alt yapı sağlayan bionluk.com ve sadeceon.com çok çeşitli alanda iş arayanlarla iş yaptımak isteyen kullanıcıları bir araya getiriyor.

Tıpkı n11.com, gittigidiyor, sahibinden gibi sitelerdeki alıcı satıcı ilişkisinde aracılık yapan ve alıcının ödemesini iş teslimine kadar bloke ederek bekleten havuz sistemine sahip bionluk.com ve sadeceon.com Türkiye’yede freelancer iş yapanların seçenekleri arasında. bunun dışında bir kaç, yalnızca ilan yayınlayarak iş yaptırmak isteyenlere ulaşabileceğiniz site mevcut. Ancak tahsilat noktasında tamamen güven ilişkisi üzerine kurulu bir iş anlaşması olacaktır.

Freelancer olarak hangi işleri yapabilirsiniz buraya tıklayarak yazımızı okuyun.

Web sitesi alıp satarak para kazanın

Sıfırdan bir web sitesi kurmak yerine hali hazırda bulunan satılık websiteleri bulun ve satın alın daha sonrasında iyileştirmeler yaparak kâr ederek satabilir yada siteden gelir elde etmeye devam edebilirsiniz.

Web site piyasası hakkında fikir sahibi olmak için EmpireFlippers, Flippa ve WeSellYourSite gibi pazarları kontrol edin. bu sitelerden uygun fiyatlı bir site bularak işe başlayabilirsiniz.

Domain (alan adı) alıp satarak para kazanın

İnternette .com,.net yada .org uzantılı siteler en popüler olanlar ve artık bu alan adlarında güzel bir alan adı bulmak çok zor olanları da girdiğinizde fark edeceğiniz gibi alınmış ve yeniden satışa çıkarılmış. Normalde bir alan adı 10 dolar yani yaklaşık 60 TL civarlarındayken bu daha önceden alınan siteler alan adının gördüğü talebe göre 500-600 dolardan 10bin dolarlara hatta 100bin dolarlara satılabiliyor. sizde internette aklınıza gelen iyi isimleri araştırarak henüz alınmamış olanları 60TLye alıp adınıza kayıt edip sonra binlerce dolara bu alan adını isteyen kişilere satabilirsiniz. bunun için tabiki biraz sermaye lazım ancak 2-3 satıştan sonra kendi kendini çok rahat döndürebilecek seviyeye gelebilirsiniz.

Yayıncılık yaparak para kazanın

Günümüzün artık herkes tarafından bilinen bir kazanç yolu bireysel yayıncılık. internet üzerindeki yayın platformlarından oyun, müzik, yada konu anlatımı yaparak izleyici kitlenize ulaştırarak kazanç eldeedebilirsiniz. Youtobe ve Twitch en popüler herkesçe bilinen yayın platformları bunun yanında artık bu yayıncılık sektörünün gelişmesiyle daha çok platformda ortaya çıktı bunlardan yine en bilinen ve reklam ve bağışların dışında da size kazanç sağlayan iki platform; Dlive ve Nimo TV

Yayın platformlarından nasıl kazanç elde edebilirsiniz öğrenmek için buraya tıklayarak yazımızı okuyun.

Fotoğraf ve grafik tasarımlarınızı satarak para kazanın

Özellikle reklamcılıkla uğraşanlar tarafından talep gören konulu fotoğraf ve grafik tasarımları üreterek internet üzerinden aracı siteler ile satarak gelir elde edebilirsiniz. Çok güzel fotoğraflar çekerim diyorsanız vede kaliteli bir makineniz varsa bu iş tam size göre makinenizi alın ve çekim yapıp satarak kazanç elde edin.

Fotoğraf yada Grafik tasarım görsellerinizi nerede satıp para kazanacağınız öğrenmek için buraya tıklayarak yazımızı okuyun.

Online eğitim yada seminer vererek para kazanın

Bilgilerinizi paylaşarak kazanç elde etmek artık İnternet sayesinde çok kolay. Siteye girip, kaydolup, sonra hazırladığınız sunumlarla destekleyerek bildiklerinizi öğrenmek isteyen kişilere eğitim vermeye başlayabilirsiniz.

Türkçe olarak eğitim verebileceğiniz bir iki site myeduco ve ileri eğitim bu sitelere kayıt olarak uzmanlık alanınızda eğitim vererek kazanç elde edebilirsiniz. gönüllü eğitmenlik yapıp biraz tecrübe kazanmak isterseniz de İstanbul İşletme Enstitüsü bunlardan biri ve geniş bir kullanıcı kitlesi mevcut.

Site yada Uygulamlarda Görevleri tamamlayarak kazanın

İnternette ve özellikle mobil uygulama olarak bir çok görev karşılığı hediye yada ücret veren site ve uygulama mevcut bu uygulamalardan popüler olanlarını listeleyeceğim linklere tıklayarak bu site ve uygulamalardan nasıl kazanç elde edeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Hangi uygulama ve sitelerin görevlerini yaparak kazanç elde edebilirsiniz öğrenmek için buraya tıklayarak yazımızı okuyun

Kitap seslendirerek para kazanın

Kitapları okumak yerine dinlemek isteyen yada görme engelliler insanlar için kitapları okuyarak ses kayıdı yapın ve İnternet üzerinden satışa çıkarın. bu iş için audible en geniş kullanıcı kitlesine sahip platform ancak henüz Türk kullanıcılar tarafından yeni yeni keşfedilen bu platform Türkçe içerik olarak sınırlı bir kapasiteye sahip bu sebeple Türkçe içerikler oluşturmak ve kullanıcılara ulaştırmak çok daha kolay olacaktır.

Mobil uygulama yaparak para kazanın

Kodlamayla ilgileniyorsanız ve bir kaç da iyi uygulama fikriniz varsa kafanızda işiniz çok daha kolay biraz İnternette araştırma yaparak nasıl bir uygulama oluşturabileceğinizi öğrenip projenizi hayata geçirin ve mobil uygulama platformlarında kullanıcılara ücretli olarak yada ücretsiz reklam içerikli olarak yayınlayın. ve birkaç proje fikri daha düşünmeye başlayın, ne kadar çok uygulamanız olursa kazancınız o kadar fazla olacaktır.

Evinizdeki odayı kiralayarak para kazanın

Evinizde Yurtdışından yada Yurt içinden şehrinize gelecek olan ziyaretçileri misafir etmek ve aynı zamanda kazanç elde etmek isterseniz internetteki en popüler sitelerden biri AirBNB. bu siteye kayıt olup boş oda yada daireniz için ilan verebilir. evinizde turistleri misafir ederek kazanç elde edebilirsiniz.

Bilgisayar oyunu oynayarak para kazanın

Bilgisayar oyunu oynayarak para kazanabilirsiniz evet yanlış okumadınız hem oyun oynayıp eğlenerek kazanç eldeedebileceğiniz onlarca oyun var. bu oyunlardaki oyuncalara emekleri karşılığı verilen yada şansla çıkan oyun içi eşyaları gerçek parayla satıp kazanç elde edebiliyorsunuz.

Hangi oyunlardan nasıl para kazanabilirsiniz buraya tıklayarak yazımızı okuyun

Link kısaltıp paylaşarak para kazanın

Listemizin son ve en iyi getirisi olan para kazanma yollarından biri link kısaltarak ve paylaşarak para kazanmak. internette kullanıcıların ihtiyacı olduğu sayfaya yönlendirmek için o linki kısaltarak onlara sunun ve tıklama başına ödeme alın yaklaşık bin tıklamada 15 ila 30 lira arasında para kazanabileceğiniz bu sistem için linkleri paylaşacağınız bir sosyal medya hesabı yada web sayfanız olması yeterli.

En yüksek kazanç sağlayan link kısaltma siteleri ve nasıl link kısaltıp para kazanacağınızı öğrenmek için buraya tıklayarak yazımızı okuyun

One thought on “İnternetten evde çalışarak para nasıl kazanılır?

  • Eylül 26, 2019 tarihinde, saat 12:49 pm
    Permalink

    bilgi verici teşekkürler

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın