Kamufle olarak bilinen Basri Fırat Bayraktar Kimdir?

Susamam parçasıyla tekrar gündeme gelen ve kim olduğu merak edilen kamufle olarak bilinen fırat bayraktarın biyografisi ve susamam parçasındaki şarkı sözleri.

Kamufle, asıl adıyla Basri Fırat Bayraktar, 1988 İstanbul Fatih doğumlu. Hiphop kültürüyle ilkokul çağında tanışan Kamufle uzun yıllar çeşitli basketbol ve futbol kulüplerinde profesyonel sporculuk yaptı. Üniversitede aldığı mobilya dekorasyon eğitiminin aksine, 2004 yılında ilk amatör kayıtlarını almaya başlayarak müzik kariyerine adım atan sanatçı, kısa süre içinde başarılı bir ivme yakalayarak iyi bir dinleyici kitlesi yarattı.

Kırka yakın şehirde birçok hiphop jam, festival ve organizasyonlarda sahne alan Kamufle 2012 yılında Hiphoplife. PRO ve Pasaj Müzik ortaklığında ilk yasal albümü “Olumsuzluklar”ı dijital ortamda dinleyicilerine sunma imkanı buldu. Olumsuzluklar albümünün çıkışından hemen sonra ikinci yasal albümü “Hayale Daldım” için kolları sıvayan Kamufle, 2013 yılının son günlerinde başarılı şarkıcı Gökçe ile yaptığı “Sittin Sene” adlı parçayı single formatında yayınlayarak, müzik piyasasında adından sıkça söz ettirdi. Can Sarcan imzası taşıyan “Sittin Sene” klibi dinleyiciler tarafından oldukça beğenildi. Kamufle, bu başarısını Düzce Üniversitesi MESDA Ödülleri’nde aldığı “En İyi Single” ve “En İyi Düet” kategorisindeki ödüllerle süsledi. Üç yıllık bir emeğin ve çalışmanın sonunda Hiphoplife.PRO ve Pasaj Müzik etiketiyle raflarda yerini alan “Hayale Daldım” albümü Kamufle’nin ilk market albümü  özelliğini taşıyor. 11 parçadan oluşan albümde Kamufle’ue başarılı şarkıcı Gökçe, Aslı Güngör, Bilge Kösebalaban, Softa, Moral, Allame, Pit10, Sahtiyan, Sansar Salvo, Da Poet ve Patron eşlik ediyor. Albümün ikinci video klibi, çıkış parçası “Bir Yolunu Bul” isimli şarkıya Murat Joker yönetmenliğinde çekilen “Hayale Daldım” albümünün prodüksiyonu ise Da Poet’e ait. Ayrıca 2011 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan “Muck” adlı televizyon dizisinde Selim karakterini canlandırarak oyunculuk kariyerine adımını atan Kamufle, 2014 yılının son günlerinde Toyota’nın “Gerçek Kahramanlar” projesinde hem oyunculuk hem de reklam şarkısının hazırlanmasında boy gösterdi. 2018 Temmuz ayında Sony Music Türkiye etiketiyle “Beni Görmeden Ölme” şarkısı yayınlandı

Kamufle’nin Susamam parçasındaki şarkı sözleri neler?

#Trafik

Can pazarı, otobanlar can pazarı
365 günün riskli
Bitmiyo’ gamsız magandası
Öde kan parası
Bi’ kaza bayrama matem düşürür
Yürek dağlar acılar cabası
Bir sela çınlar kulaklarında
Hiç dinmez yarası
Trafik terörüne eşlik eder alkol, şiddet, hız tutkusu
25 yaşında yüz binlik arabaya binen gençlerin yok korkusu
Önce emniyet sonra hoşgörü
Sabır, selamet gerekiyor insan
Ufacık bir hata her şeyi karartır inan yok dönüşü

Bir Cevap Yazın