Netflix nedir? Nasıl ücretsiz üye olnur? Nasıl iptal edilir?

Netflix, üyelerinin çok çeşitli ödüllü dizileri, filmleri, belgeselleri ve daha fazlasınıinternete bağlı binlerce cihaz üzerinden izlemesini sağlayan bir yayın hizmetidir. Netflix ile bir ay boyunca tüm içeriği ücretsiz deneme süresince, tek bir reklam dahi görmek zorunda kalmadan, sınırsız bir şekilde izlemenin tadını çıkarabilirsiniz. Her zaman keşfedecek yeni bir şey vardır ve her ay yeni dizi, film ve programlar eklenir.

Ücretsiz Deneme

Üye olduktan sonra 30 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz. Netflix denemeniz hoşunuza giderse, hiçbir şey yapmanıza gerek yok; üyeliğiniz, üye olarak kalmayı seçtiğiniz sürece otomatik olarak devam edecektir.

Üyelik için yapmanız gereken adımlar;

 • Kendinize uygun bir üyelik planı seçin.
 • E-posta adresinizi girip bir parola belirleyerek hesabınızı oluşturun.
 • Ücretsiz denemeniz bittiğinde sevdiğiniz içerikleri kaçırmamak için bir ödeme yöntemi girin. (bir kart bilgisi gereklidir)

Üyelik planı nasıl seçilir?

Ödemek istediğiniz ücreti seçin, planınızı belirleyin! Netflix, ihtiyaçlarınızı karşılamak için 3 farklı üyelik planı sunar. Aynı anda kaç kişinin Netflix içeriklerine erişebileceğini ve videoları Standart Çözünürlükte mi (SD), Yüksek Çözünürlükte mi (HD), yoksa Ultra Yüksek Çözünürlükte mi (UHD) görüntüleyeceğinizi planınız belirler. Bu şekilde birden fazla kişi ile ortak olarak daha az ödeme yapabilirsiniz.

 • Temel Plan: 1 ekranlı plan SD (Aynı anda tek bir cihazda, Standart Çözünürlük ile izleyin)
 • Standart Plan: 2 ekranlı plan HD (Mevcut olduğunda Yüksek Çözünürlük ile, aynı anda iki cihazda izleyin)
 • Özel Plan: 4 ekranlı Plan HD/UHD 4K (Mevcut olduğunda Yüksek Çözünürlük ve Ultra Yüksek Çözünürlük ile, aynı anda dört cihazda izleyin)

Yeni üyelerimiz için ilk 30 gün ücretsiz. Netflix üyesi olarak kalmayı tercih ederseniz başlangıçta kaydolduğunuz tarihten itibaren aylık olarak faturalandırılacaksınız. Planınızı istediğiniz zaman değiştirebilir veya yükseltebilirsiniz.

Planımı nasıl değiştiririm?

Üyeliğiniz boyunca istediğiniz zaman Netflix planınızı değiştirebilirsiniz.

Netflix planınızı değiştirmek için:

 • Netflix.com adresinde oturum açın ve Hesap sayfanıza gidin.
 • Plan Ayrıntıları altında Planı Değiştir öğesini seçin.
 • Kullanılabilir plan ve ücret ayrıntılarını görebileceğiniz bir sayfa açılacak. İstediğiniz planı seçin, ardından Devam Et ya da Güncelle düğmesine tıklayın.
 • Değişikliği Onayla ya da Onayla öğesini seçin. Yaptığınız değişiklik belirtilen günde geçerli olacaktır.

NOT: Hesabınız askıdaysa, yeniden kullanılabilir hâle gelene kadar plan değişikliği yapılamaz.

İlk 30 gün içinde dilediğiniz zaman ücretsiz denemenizi iptal edebilirsiniz; bu durumda tarafınıza hiçbir ücret yansıtılmayacaktır. İptal etmediğiniz takdirde ücretsiz denemeniz sona erene kadar ücret ödemeyeceksiniz. Netflix keyfinizin kesintiye uğramaması için ücretsiz deneme süreniz bitmeden üç gün önce size bir hatırlatma e-postası gönderecektir.

Netflix üyesi olarak başlangıçta kaydolduğunuz tarihte aylık olarak faturalandırılacaksınız. Netflix’in size uygun olmadığına karar verirseniz istediğiniz zaman çevrimiçi olarak iptal etme seçeneğine sahipsiniz.

Netflix üyeliği iptal etme

Netflix üyeliği kaydolduğunuz tarihte başlayan aylık abonelik şeklinde gerçekleşir. Sözleşme yok, iptal ücreti yok, taahhüt yok. Günün 24 saati, çevrimiçi olarak iptal edebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yöntemleri uygulayın;

 • Yayın planları: Hesap sayfanızda Üyeliği İptal Et düğmesini seçin.
 • DVD planları (sadece ABD): Hesap sayfanızdan DVD planınızı iptal edin öğesini seçin.

NOT: Bunlar hesabınızı iptal etmek ve üyeliğinizi sonlandırmak için tek yöntemdir. Hesabınızdan çıkış yapmak veya Netflix uygulamasını silmek hesabınızı iptal etmez.

Diziler ve Filmler

Netflix üyeleri 190’dan fazla ülkede harika içeriklere anında erişebiliyor. Netflix; ödüllü orijinal Netflix içerikleri, filmler, belgeseller, diziler ve çok daha fazlasındanoluşan geniş, küresel bir içerik kütüphanesine sahiptir. Netflix içeriği bölgelere göre farklılık gösterebilir ve zamanla değişebilir.

Siz izledikçe, Netflix seveceğiniz dizileri ve filmleri önerme konusunda daha başarılı olacaktır.

Reklam veya taahhüt olmadan istediğiniz içeriği oynatın, duraklatın ve devam ettirin.

Üstelik en sevdiğiniz içerikleri indirebilir, iOS veya Android işletim sistemli mobil cihazınızda veya Windows 10 uygulamasında izleyebilirsiniz. İndirme özelliği sayesinde, seyahatteyken ve internet bağlantınız olmadığında da izleyebilirsiniz. Durmayın, art arda izlemenin keyfini çıkarın!

Kaynak:Netflix

Bir Cevap Yazın