Yavaşlayan PC ve Mac nasıl hızlandırılır?

İşte olsun evde olsun kullandığımız PC yada MAC bilgisayarımız zamanla ilk günkü performansını kaybeder. Bu problemi gidermek için çeşitli yollar internette anlatılır ancak çoğu kafa karıştırıcı ve uzmanlık gerektirdiğinden bazen eskisinden daha kötü duruma getirip yada çalışamaz duruma soktuğumuz olur. Sizlere PC ve Mac Bilgisayarınız için nasıl bir kaç tıkta ilk günkü performansı yakalayacağınızı anlatacağız.

İster PC kullanın ister MAC, bilgisayarınızın yavaşlaması kaçınılmaz. bunun sebebi bilgisayarda biriken eski programlardan kalan dosyalar ve arka planda siz farketmeden çalışan uygulamalar.

Bunlardan kurtulmanız için internette karışık ayar dosyalarına girip ne işe yaradığından emin olmadığınız dosyaları silmenizi isteyen yada ayarlarınız değiştirmenizi öneren yazılar var. peki bunlara nasıl kolayca güvenebiliriz bu denilenleri yaptığınızda bilgisayarınız bilgisayar korsanlarına açık hedef haline getiriyor da olabilirsiniz. Ne yaptığınızdan emin olmadığınız ayarları değiştirmek yerine önereceğimiz program sayesinde bir kaç tıklama ile PC‘nizi yada MAC Bilgisayarınızı eski hızlı haline getirebilirsiniz.

Macpaw WW

MacPaw‘in hem PC versiyonu CleanMyPC hem de MAC kullanıcıları için olan versiyonu CleanMyMac X ile ÜCRETSİZ olarak sunduğu temizlik ve optimizasyon programı ile ilk günkü performansı yakalamanız mümkün.

CleanMyPC Özellikleri

İyi bir PC temizleme çok fark yaratır

Bilgisayarınızı kullandıkça, her türlü çöpü biriktirir: önbellek, günlük dosyaları vb. Bu gereksiz dosyalar disk alanınızı boşaltır ve bilgisayarınızın performansını düşürür. CleanMyPC, işe yaramaz dosyaları tam olarak nerede bulacağını ve hangisinin çıkarılmasının güvenli olduğunu bilir. Birkaç tıklama ile hızlı ve temiz bir PC‘ye geri dönmenizi sağlar.

Windows Kayıt Defteri’nin yoldan çıkmasını engelleyin.

Çöp dolu bir dolapta bir şeyler bulmak zorunda olduğunuzu hayal edin. Sizin saatlerinizi alabilir. Windows Kayıt Defteri de bu şekilde çalışır: Eski girişlerle karışık olduğunda, yazılımınız ve işletim sisteminiz oradaki doğru verileri bulmakta sorun yaşar. CleanMyPC, bilgisayarınızın hızlandığından emin olmak için bilgisayarınızdaki Kayıt Defterini temiz tutar.

Bilgisayarınızı temiz tutmak için doğru yolla kaldırın

Çoğu Windows uygulaması kendi kaldırıcılarıyla birlikte gelir ama programı tümüyle kaldırmazlar ve gereksiz önbellek dosyaları veya araç çubukları bırakırlar. CleanMyPC Multi Uninstaller ile, genellikle gözden kaçan tüm kalanlarıyla birlikte bir seferde birkaç uygulamadan kurtulursunuz. Seçiminizi yapın ve Multi Uninstaller‘ın gereksiz uygulama izleri bırakmayacağından emin olun.

Windows başlangıcı sizi yavaşlatmayacak

PC‘nizin başlatılmasını sonsuza dek mi bekliyorsunuz? Bunun nedeni, Windows ile birlikte yüklenen otomatik çalıştırma programlarıdır. Sisteminizdeki yükü ayarlara dokunmadan hafifletin: CleanMyPC, çalışan öğeleri tek bir listede otomatik olarak gösterir, bu yüzden onları devre dışı bırakmak için gereken tek şey bir tıklamadır. PC başlangıcını hızlandırmak için daha kolay bir yol yoktur.


Uzantıları azaltın

PC‘nize kullanmadığınız araç çubukları ve uzantılarla ek bir yük oluşturur. CleanMyPC, eklentileri kolayca erişebileceğiniz bir yerde tutar, böylece gerek duymadığınız şeyleri hızlıca tespit edip kapatabilirsiniz.

Çevrimiçi gizliliğinizi koruyun

CleanMyPC, çevrimiçi etkinliğinizin izlerini bir noktada toplamak için tüm tarayıcılarınızı tarar. Çerezleri veya giriş verilerini temizlemek için tarayıcı ayarlarını incelemeye gerek yok: tüm çevrimiçi geçmişinizi temizlemek için bir düğmeye basın.

Dosyalarınızı güvenle silin

Sildiğiniz dosyaları başkalarının kurtarabileceğini biliyor muydunuz? Güvenli bir şekilde silmezseniz tabii. CleanMyPC dosyalarınızı parçalara ayırır ve kurtarılmasını imkansız hale getirir, böylece hassas verilerin gittiğinden emin olabilirsiniz.

Hazırda bekleme dosyasından kurtulun

Asla Hazırda Bekletme modunu hiç kullanmasanız bile, oturumunuzun anlık görüntüsünü saklayan bir dosya vardır ve diskinizde yer kaplar. Manüel devre dışı bırakmak zor olabilir, ancak CleanMyPC bunu süper basitleştirir.

MacPaw sitesinden CleanMyPC programını ÜCRETSİZ indirmek için TIKLAYIN!

Macpaw WW

CleanMyMac X Özellikleri

CleanMyMac X, Mac için onlarca optimizasyon aracının yerine geçer. Sizin istediğiniz herhangi bir şey olabilir: bir macOS temizleyici, performans izleyicisi, kötü amaçlı yazılım temizleyici ve iyi bir hayat kurtarıcı.

Dijital alanınızı özgürleştirin

Mac‘inizdeki sorunları çözmek saatler sürebilir. Ya da sadece bir tık. CleanMyMac X‘i kullanmak bu kadar kolaydır. Size kolay kullanım sağlamak ve bilgilendirici hale getirmek için geliştirildi. Klasörler arasında kazıma yapmak yok, uzun talimatlar yok. Çünkü Mac‘inizi temizlemeniz kolay olmalı. 

CleanMyMac X, macOS‘unuzun tüm köşelerinde önemsiz şeyleri kovalar. Eski önbellek, bozuk dosya indirme, günlük ve yerelleştirmeler gibi gereksiz dosyaları temizler. ITunes, Mail, Photos‘ta gizlenen gereksiz dosyaları kaldırabilir ve hatta büyük gizli dosyaların atıklarını bulabilirsiniz. CleanMyMac X‘teki Mac temizleme araçları ekstra ağırlığı saniyeler içinde boşaltır.

CleanMyMac X‘in içine yerleştirilmiş olan Güvenlik Veritabanı, önemsiz dosyalardan önemsiz şeyleri bildirir. MacOS‘unuzun yollarını bilir ve sormadan hiçbir şeyi silmez. CleanMyMac X‘in Akıllı Asistanı size düzenli disk temizliği konusunda rehberlik eder, hatta sizi temizleyecek başka neler olduğunu gösterir. Bilgisayar Mühendisi Doktorası yapmış gibi güvenli temizlik yapabilirsiniz.

Macpaw WW

Daha hızlı bir Mac’te daha fazlasını yapın

Mac‘iniz ne zaman durursa, güvenebileceğiniz tam bir hızlandırma aracı desteğine sahip olursunuz: RAM‘i boşaltır, bakım komut dosyalarını çalıştırır, Login öğelerini yönetir, aracıları ve Hung uygulamalarını başlatır. Bunlar sistem yükünüzü azaltacak ve Mac için maksimum performans almanız için ayarlayacaktır. Mac‘iniz hızlı olduğunda, siz de daha fazlasını yaparsınız.

Birisi Mac’inizi korumalı

Mac’te virüs var mı? Mac’inizi CleanMyMac X ile kötü amaçlı yazılımlar, reklam yazılımları, fidye yazılımları ve macOS‘a özgü tüm yazılımlarla savaşır. Bir sorun bulunduğunda, uygulama hemen onu siler. Kötü amaçlı yazılım veritabanını düzenli olarak günceller ve CleanMyMac X‘in Koruma modülünün her zaman arkanızda olduğunu bilerek güven içinde bir kullanım deneyimi yaşarsınız.

Temiz ve Güncel

Macpaw WW

Mac ömrünüzü daha iyi hale getirmek için, Uninstaller ve Updater ikilisinin kolaylığını yaşarsınız. Eski gereksiz uygulamaları tamamen kaldırır ve ikincisi anında tüm yazılımlarınızı günceller. Kötü uygulamalar kaybolur ve yenileri daima zamanında gelir. Bu, yazılım çakışmalarını da çözmenize yardımcı olur ve Mac‘inizi sonsuza kadar genç tutar.

CleanMyMac X, mac sistemleri üzerine binlerce saatlik bir araştırma ve deneyime sahiptir, bunlar aslında size kazandırdığı saatlerdir. Örneğin, Smart Scan aynı anda üç iş yapar: temizler, korur ve Mac’inizi hızlandırır. CleanMyMac X‘e bir şans verin ve onsuz nasıl yaptığınızı merak etmeye hazırlanın.

MacPaw sitesinden CleanMyMac X’i ÜCRETSİZ indirmek için TIKLAYIN!

CleanMyMac X, Apple tarafından macOS Catalina’da “Noter Onayı” aldı.

CleanMyMac X, Ekim 2019’da piyasaya sürülen en yeni macOS olan MacOS Catalina’da Apple‘dan “Noter Onay” bileti aldı. Bu, CleanMyMac X‘in Apple tarafından kötü amaçlı bir bileşeni olmayan bir yazılım olarak kontrol edildiği ve “Noter Onayı” sistemi tarafından onaylandığı anlamına gelir. MacOS Mojave‘de, CleanMyMac X Aralık 2018’den bu yana onaylı yazılımlar arasındadır.

“Noter Onayı” Ne anlama geliyor?

Apple ekosistemini kullanıcılar için güvenli ve güvenli hale getirmek için çok çaba sarf ediyor. Noter onayı , yazılımlara diğer sorunların yanı sıra zararlı içerik taraması yapan otomatik bir servistir. Kötü amaçlı yazılımları, kullanıcıların makinelerinde yüklemeden önce tanımlamak ve engellemek için tasarlanmıştır.

Kötü amaçlı yazılım dağıtmanın yaygın bir yolu, popüler bir uygulama kullanmak, kötü amaçlı yazılım bulaşmasına neden olmak ve kullanıcıların kendi makinelerine indirmelerini sağlamaktır. Bunun olmasını önlemek için, Apple, noter onaylama hizmeti sırasında güvenilir yazılıma benzersiz bir bilet verir. Kullanıcılar yazılımı başlattıklarında, Gatekeeper – macOS güvenlik sistemi – Noter onay biletinin Apple tarafından verilenlerle eşleşip eşleşmediğini kontrol eder. Biletler eşleşirse, indirilen yazılım güvenilir olduğunu ve güvenle kullanılabileceğini gösterir.

MacOS Catalina‘da, internetten indirilen tüm uygulamalar, eklentiler ve yükleyici paketleri “Noter Onayı” gerektirir. Aksi takdirde, Gatekeeper, kullanıcıların yazılımı başlatmasını önleyecektir.

MacPaw sitesinden CleanMyMac X’i ÜCRETSİZ indirmek için TIKLAYIN!

Bir Cevap Yazın