Ados adıyla bilinen Adem Oslu’nun yeni video klibi Eylül’ü yayınladı!

Yeni video klibi Eylül’ü yayınlayan ve kim olduğu merak edilen Ados olarak bilinen Adem Oslu’nun biyografisi ve Eylül parçasındaki sözleri.

Ados olarak bilinen Adem Oslu Kimdir?

4 Nisan 1988 İstanbul doğumlu, gerçek ismiyle Adem Oslu adının ve soyadının ilk iki harfini alarak oluşturduğu ADOS mahlası ile rap dünyasında boy göstermektedir. Elif Oslu ile evli olan rapci, müziğe ilk adımlarını 2005 yılında attı.

2007 yılında ilk underground albüm çalışması ‘Şehrin Kartalı’nı yayınladı. Yine aynı yıl içerisinde ‘Bilinç Altıma Kaçırdım’ isimli ikinci albüm çalışmasını dinleyicilerin beğenisine sundu. Bir yıl aradan sonra ise üçüncü albüm çalışması ‘Ekimoz’ ile kendi müziğini ortaya koyarak dinleyici kitlesini oluşturmayı başardı.

Son olarak verdiği iki yıl aradan sonra 2011 yılının ilk ayında aynı zamanda yılın ilk albümü olma özelliğin taşıyan birçok farklı konuyu ele aldığı ‘Eskiz’ isimli albüm çalışmasını sınırlı sayıda bastırarak satışa sundu. Ayrıca albümleri haricinde yayınladığı şarkıları ve konuk olarak katıldığı albümlerdeki parçalarını ‘Küllük Bootleg‘  adı altında dinleyicilerine ulaştırdı.

Birçok başarılı MC ile bir araya gelerek çalışmalarda bulundu ve albümlerde konuk sanatçı olarak yer aldı. Marmara Üniversitesi Bahar Şenlikleri, Çanakkale Üniversitesi Bahar Şenlikleri, Kabataş Erkek Lisesi Müzik Festivali gibi önemli organizasyonların yanı sıra Türkiye’nin birçok ilinde sayısız sahne aldı. 2012 yılında ‘Katarsis’ isimli ilk yasal albümünü çıkardı. 2013 yılında 5 parçalık bir EP albümü yayınladı. Son olarak 2016 yılında VERTİGO albümünü piyasaya çıkardı. 2014 yılında ilk yazılı eseri “SIRRIM” bu notların ve yeni çıkan NAPERVA isimli albümündeki şarkılarının bir araya toplanmasıyla oluştu.

Yönetmenliğini en son Susamam parçasında birlikte yer aldıkları Şanışer adıylada bilinen Sarp Palaur‘un yaptığı yeni video klibiyle tekrar sevenlerinin karşısına çıktı.

Ados’un yeni video klibi Eylül

Söz: Ados
Beat: Bert Azel
Aranje: Can Vatansever
Mix&Mastering: Özgür Öztürk
Kayıt: Studio Circus
Vokal: Sevda Şengüler
Yönetmen: Sarp Palaur (Şanışer)
Oyuncular: Vildan Kaya, Hasan Çetinkaya
Set: Samet Gönüllü, Ali Emre Öz, Ece Efe

Adosun Eylül parçasındaki sözleri

Eylülden nefret ediyorum tekrar tekrar Geldi mi geçmeyen aylar Ağzına sıçmaya yemin etmiş gibi darmadağın yine etraf Her sabahı sancı Erkenden olurum akşamcı Biraz pilaki biraz rakı Bu yalnız evimde bir tavır takındım Boş Kendime verdiğim sözler var ya Yerin dibine batsın sırayla Benim içimdeki bu yarayla Alay ederler ancak uzaktan İçine düştüğüm acı var ya Ruhumu sarar bütün hızıyla Dayanamadığım bu sızıyla Alay ederler ancak uzaktan İstemesinler benden iyilik İstemediğiniz kadar kötüyüm artık İçimde yok benden iyisi Bir tek aptallığınla benden iyisin İltifatların zemherisi Bu sonsuz yolculuğun finali değilsin Yorgunluğuma değsin bari Son kez içini bana döker misin Hasreti geri öder misin En başa geri döner misin Deseler boynumu kırsalar da dönemem arkama Bu da huyların en pisi Daha kaç kere yıkacaktın surlarımı Üstüme düştü duvarlar Gönlüm saraydı virane oldu ve Sonunda bitti bu dava Kendime verdiğim sözler var ya Yerin dibine batsın sırayla Benim içimdeki bu yarayla Alay ederler ancak uzaktan İçine düştüğüm acı var ya Ruhumu sarar bütün hızıyla Dayanamadığım bu sızıyla Alay ederler ancak uzaktan Görmek zor bakmak kolay İçimdeki hisleri etmem kobay İsyanıma çekmem duvar Her cümlem güneşi tepemden kovar Kapanınca tüm ışıklar Yüzün aklımı zapt eder hışımla Bu yüzden hep karanlıkla işim var Başbaşayım kışımla Ben hariç her şey yolunda Vazgeçmek zor olur ya Kendinden nefret etmenin sınırı yok Onurun aklını yakınca İyi insanlara iyi sonlar yok Bunu biliyorum içten içe Umudun bir faturası yok nasılsa Yine düşüyorum aynı hiçe

Bir Cevap Yazın